‌‌‌‌افتتاح مرکز فنی حرفه ای جوارکارگاهی مجتمع مس سرچشمه رفسنجان

‌‌‌‌افتتاح مرکز فنی حرفه ای

‌افتتاح مرکز فنی حرفه ای جوارکارگاهی مجتمع مس سرچشمه رفسنجان .این مراسم که در تاریخ 10 فروردین ماه 1400 با حضور معاون وزیر کار و رفاه اجتماعی و تنی چند از مدیران شهرستان و مجتمع مس سرچشمه رفسنجان در محل امور آموزش و تجهیز نیروی انسانی برگزار شد، در راستای تحقق پیام مقام معظم رهبری در جهت حمایت همه جانبه و رفع موانع تولید بود.

🎙معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مراسم افتتاحیه این مراسم گفت: در سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای،  چند عنصر ارزشمند وجود دارد که نخستین آن تدوین استاندارد شغلی است، لذا مجتمع مس سرچشمه وقتی جزء 20 شرکت بزرگ جهانی است، از این شرکت انتظار داریم که امروز در تمام مشاغلش استاندارد شغلی را تدوین کند.
علی اوسط هاشمی ادامه داد: دیگر عنصر ارزشمند در سازمان فنی و حرفه‌ای، آموزش ضمن خدمت و حین کار است که باید یک ضرورت محسوب شود چون عمر مهارت‌ها کوتاه شده است.
وی خاطرنشان کرد: آمادگی این را داریم که سنجش مهارت تمام پرسنل شرکت ملی صنایع مس ایران را با همکاری هم انجام دهیم؛ بیایید این برند را این‌گونه به رخ بکشید که سطح مهارت پرسنل را براساس استانداردهای آموزش فنی و حرفه‌ای ارزیابی کنید، سپس به هرکدام گواهی‌نامه  فنی و حرفه‌ای اعطا کنید که در دنیا معتبر است.

🎙مهندس حسین احمدی، در مراسم سخنرانی افتتاح مرکز جوار کارگاهی در مجتمع مس سرچشمه، گفت: برای راه‌اندازی این مرکز، با سازمان فنی و حرفه‌ای تفاهم‌نامه‌ای منعقد شده و با این سازمان در استان تعامل دوجانبه‌ای خواهیم داشت،
وی ادامه داد: در شرکت مس به مهارت نیاز داریم و با همکاری سازمان فنی و حرفه‌ای، مهارت‌ها را افزایش خواهیم داد؛ با اکتشافات جدید در استان، باید کار را با مهارت‌های جدید پیش ببریم، ضمن آن‌که تقویت و افزایش مهارت‌ها برای کل استان مفید خواهد بود.
مدیر مجتمع مس سرچشمه همچنین گفت: در حال ساخت مستندهایی هستیم تا هرآنچه که حاصل تجربه کارکنان در گذشته بوده، در اختیار همکاران جدید قرار گیرد و شکافی در این زمینه ایجاد نشود.

🎙مهندس وحید امیری در حاشیه مراسم افتتاح مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای جوارکارگاهی مجتمع مس سرچشمه، اظهار کرد: برای فتح قله‌های جدید در عرصه توسعه شایستگی‌های کارکنان خدوم صنعت مس و دست‌یابی به چشم‌انداز این امور، یعنی رسیدن به نقطه‌ای که بتوانیم برند و هاب تخصصی آموزش در شرکت‌های معدنی باشیم، می‌بایست از پارادایم مدیریت آموزشی گذار کرده و به سمت مدیریت یادگیری و توسعه حرکت کنیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

اسکرول به بالا