کارکنان داوطلب برای شرکت در مسابقات مهارت ثبت‌نام می‌شوند

مدیر آموزش و تجهیز نیروی انسانی مجتمع مس سرچشمه گفت: ثبت‌نام از داوطلبان شرکت در مسابقات مهارت ویژه کارکنان شرکت ملی صنایع مس ایران آغاز شده و تا پایان آذرماه ادامه دارد.

به گزارش روابط عمومی مجتمع مس سرچشمه، مهندس وحید امیری اظهار داشت: امور آموزش و تجهیز نیروی انسانی مجتمع مس سرچشمه در نظر دارد در راستای ارتقای فرهنگ مهارت‌آموزی در میان کارکنان، ایجاد فرصتی مناسب برای تبادل اطلاعات فنی و تجارب حرفه‌ای، ارتقای سطح استاندارد سرفصل‌های آموزشی، ایجاد فرصت مناسب برای تبادل اطلاعات فنی و حرفه‌ای و فراهم کردن فرصت مناسب برای رقابت سالم میان کارکنان، با همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، اولین دوره از مسابقات مهارت را در بین کارکنان شرکت ملی صنایع مس ایران برگزار کند.

وی افزود: رشته‌های مسابقات ملی مهارت شامل ساخت و تولید (تیمی سه‌نفره)، مکاترونیک، طراحی مهندسی مکانیک، تراش- CNC، فرز- CNC، فناوری اطلاعات- راهکارهای نرم‌افزاری برای تجارت، جوشکاری، لوله‌کشی و گرمایشی، الکترونیک، طراحی و توسعه وب، تاسیسات الکتریکی، کنترل صنعتی، رباتیک (تیمی دونفره)، طراحی فضای سبز، تبرید و تهویه، فناوری اطلاعات- مدیریت سیستم‌های تحت شبکه و تعمیر و نگه‌داری وسایل نقلیه سنگین است.

امیری با بیان اینکه برگزیدگان این مسابقات به مسابقات استانی، و در صورت موفقیت در استان به مسابقات کشوری و پس از برتری در مسابقات کشوری به مسابقات جهانی اعزام خواهند شد، خاطرنشان کرد: داوطلبان می‌توانند تا پایان آذرماه جاری اسامی خود را به امور آموزش و تجهیز نیروی انسانی مجتمع مس سرچشمه برای شرکت در این دوره از مسابقات بفرستند.

مدیر آموزش و تجهیز نیروی انسانی مجتمع مس سرچشمه در ادامه یادآور شد: مسابقات جهانی مهارت، بزرگ‌ترین رویداد آموزشی حرفه‌ای است که هر دوسال یک‌بار در کشورهای مختلف برگزار می‌شود؛ آخرین دوره این مسابقات در سال 2019 در شهر کازان روسیه برگزار شد و دوره بعدی مسابقات جهانی مهارت قرار است در سال 2021 در شهر شانگهای چین برگزار شود.

به گفته امیری، رقابت‌کنندگان در مسابقات جهانی مهارت از بیش از 60 کشور در مسابقات شرکت می‌کنند و در رشته‌های مختلف با استانداردهای جهانی آزمایش می‌شوند. این مسابقات در حال حاضر در 45 رشته اصلی و 4 رشته نمایشی برگزار می‌شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

اسکرول به بالا