اجرای طرح «توسعه شایستگی کارکنان» در مجتمع مس سرچشمه

مدیر امور آموزش و تجهیز نیروی انسانی مجتمع مس سرچشمه گفت: طرح «توسعه شایستگی کارکنان» در مجتمع مس سرچشمه، با برگزاری دومین مرحله با حضور روسا و سرپرستان امور ذوب و پالایشگاه و ریخته‌گری‌ها برگزار شد.

مهندس وحید امیری با اشاره به برگزاری طرح کانون ارزیابی کارکنان امور ذوب و پالایشگاه، گفت: در راستای تاکید مدیر محترم مجتمع مس سرچشمه درخصوص موضوع پیاده‌سازی طرح توسعه شایستگی کارکنان، این دوره ۴روزه با حضور ۴۸ نفر از روسا و سرپرستان، از روز شنبه ۱۳دی‌ماه در حال برگزاری است.

وی با اشاره به این‌که برای حضور تمامی کارکنان مجتمع مس سرچشمه در این طرح، برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گرفته، درباره اهداف اجرای طرح کانون ارزیابی خاطرنشان کرد: اطمینان از شایستگی انتصاب افراد در پست‌های مدیریتی، کشف استعدادها، رشد و توسعه در میان کارکنان و قرار دادن آن‌ها در برنامه جانشینی و همچنین ایجاد و تعمیق فضای رشد و یادگیری برای توسعه شایستگی‌های اعضای سازمان، ازجمله اهداف این کانون است.

مدیر امور آموزش و تجهیز نیروی انسانی مجتمع مس سرچشمه، با بیان مزایای این کانون، گفت: کانون‌های ارزیابی از تکنیک‌ها، روش‌ها و ابزارهای متعددی برای ارزیابی استفاده می‌کنند تا بتوانند فرد را از زوایا و ابعاد مختلف مورد سنجش قرار دهند.

وی افزود: ایجاد بانک اطلاعات درخصوص استعدادها و توانمندی‌های افراد، بهبود نظام حفظ و نگه‌داری نیروی انسانی کارآمد و تعیین نیازهای آموزش و سرمایه‌گذاری برای آموزش هدفمند، از دیگر مزایای بهره‌مندی از این کانون است.

امیری با بیان اینکه ارزیابان کانون از استادان مجرب حوزه‌های مدیریت، مدیریت منابع انسانی، رفتار سازمان و روان‌شناسی هستند، بیان کرد: در کانون از ابزارهایی همچون مصاحبه رفتاری، ایفای نقش، ارائه شفاهی، تمرین گروهی، بازی مدیریتی و آزمون‌های روان‌شناختی استفاده می‌شود.

مدیر امور آموزش و تجهیز نیروی انسانی مجتمع مس سرچشمه، کانون ارزیابی را روش رسمی در آموزش دانست و گفت: توان بالقوه فرد، از طریق مواجه ساختن وی با مسائلی مشابه آنچه مدیران در دنیای واقعی مدیریت تجربه می‌کنند، مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

گفتنی است پیش از این هم دور اول طرح کانون ارزیابی شایستگی مدیران در مجتمع مس سرچشمه با حضور کارشناسان امور تغلیظ آغاز شده بود.
این دوره به مدت 4 روز با حضور 56 نفر مسئولین و کارشناسان امور تغلیظ برگزار شده بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

اسکرول به بالا