سنگ شکن

سنگ شکن

خرد کردن سنگ ها

 همانطور که مشاهده کردید در مرحله قبل سنگ ها را با استفاده از ماشین آلات به نسبت عظیم از زمین استخراج می کنند و سپس برای فرآوری به کارخانه منتقل می کنند. با این حال همانطور که تصور می کنید این ماده استخراج شده اندازه منظمی ندارد و می توان آن را در قطعاتی با قطر کمتر از یک میلیمتر و قطعات دیگر بیشتر از یک متر مشاهده کرد. بنابراین فرایندی برای کاهش و برابر کردن اندازه سنگ ها مورد نیاز است که این پروسه به فرآیند سنگ شکنی معروف است .

سنگ شکن

هدف اصلی سنگ شکنی، کاهش اندازه سنگ های معدنی تا قطر یک دوم اینچ (معادل ۱.۲۷ سانتی متر) می باشد. این روش لازمه آن است که بتوان در مراحل بعدی فرآیند تولید، مواد را تصفیه کرد. برای رسیدن به این هدف سنگ شکن های معروف که تجهیزات الکتریکی بزرگی هستند به معنای واقعی کلمه سنگ ها را تخریب و به اندازه دلخواه می رسانند. اما مطمئناً منظور له شدن برای رسیدن به اندازه دلخواه نیست.

 

 برای رسیدن به این اندازه، مواد استخراجی از سه مرحله عبور می کند:

سنگ شکن

مرحله اول

سنگ شکن حداکثر قطر تراشه ها را را به ۸ اینچ می رساند

سنگ شکن

مرحله دوم

قطر قطعات به ۳ اینچ کاهش می‌یابد

سنگ شکن

مرحله سوم

سنگ ها به سایز ایده آل یک دوم اینچ میرسند

سلامتی همه سنگ شکن ها!

 بله در این مرحله هم مانند مرحله استخراج، ماشین های عظیم الجثه وجود دارند که توجه هر کسی را به خود جلب می‌کنند،اندازه سنگ شکن ها بسته به میزان خردکنندگی آنها متفاوت است به این ترتیب بزرگترین تجهیزات با ارتفاع تقریبی 22متر و عرض 16 متر در مرحله اول مورد استفاده قرار می گیرند. هیجان انگیزه، نه؟

سنگ شکن

شما از اینکه این هیولاهای الکتریکی چگونه کار می کنند شگفت زده می شوید.

سنگ شکن ها مواد را از بالا دریافت می کنند و با حرکات لرزشی خود آن ها را خرد می کنند و سپس از پایین خارج می کنند.تمامی مواد چه آن ماده که به سمت دستگاه می رود و چه آن ماده که از دستگاه خارج می شود همه بویسله تسمه نقاله منتقل می شوند. بنابراین پروسه کاملا خودکار است و نیازی به تلاش های جسمانی و نیروی ابر انسانی نیست.

باور کنید یا نه این دستگاه های عظیم الجثه توسط غول ها اداره نمی شوند بلکه انسان های عادی مثل خود شما آن هارا اداره می کنند.

قدم بعدی در فرآیند تولید، بسته به نوع مس کارشده، اکسید یا سولفور خواهد بود. از آنجایی که این مواد معدنی ویژگی های متفاوتی دارند ،فرآیند تصفیه آن ها نیز متفاوت خواهد بود. ما در این سایت برای شما هر دو روش را شرح می دهیم و یک راهنمایی در پایین برای شما قرار دادیم تا گم نشوید:

فرآیند سولفیدها:

1. خردایش
2. فلوتاسیون
3. ذوب کردن
4. پالایش الکترولیتی
5. زیست شویی
6. کاتدی کردن

فرآیند های اکسیدها:

1.شستشو
2.کاتدی کردن

آشنایی با مراحل فرآوری مس

فلوتاسیون

خردایش مس

خردایش

۲ در مورد “سنگ شکن”

دیدگاه‌ خود را بنویسید

اسکرول به بالا